Z tym zbiorem zadań zrozumiesz matematykę


Matematyka z plusem 4. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony / poniedziałek, 29 sierpnia, 2022

Matematyka z plusem 4. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony to jeden z lepiej opracowanych zbiorów zadań przygotowujących do matury. Dlaczego? Autorzy zestawu ćwiczeń oferują zróżnicowane zadania dostosowane poziomem do umiejętności uczniów. Dlatego ćwiczenia nie powinny przytłoczyć uczniów, którzy gorzej radzą sobie z matematyką, a jednocześnie nie będą za łatwe dla tych radzących sobie z nią lepiej. A co z maturą? Czy zbiór zadań przygotuje nas dobrze do egzaminu maturalnego z matematyki?

Opanuj podstawowe umiejętności

Matematyka z plusem 4 oferuje wiele ćwiczeń. Co więcej, w środku dostępne są zarówno zadania dostosowane do zakresu podstawowego, jak i do zakresu rozszerzonego. W taki sposób z zestawem zadań przygotujemy się do egzaminu maturalnego bez trudu. Jeśli zaś nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie z matematyką na poziomie rozszerzonym, możemy sprawdzić swoje aktualne umiejętności, mierząc się z trudniejszymi zadaniami.

Przygotowanie do matury

Zbiór zadań to narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli monitorować nasz postęp w nauce. Wynotujemy też te zagadnienia sprawiające nam trudności. Takie działanie ułatwi nam przygotowania do matury i pozwoli na opracowanie najlepszej strategii nauki. Matematyka z plusem 4 sprawdzi się też dobrze w przypadku tych osób, które mają braki w podstawach wiedzy matematycznej, szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie teorii w praktyce.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat zbioru zadań Matematyka z plusem 4 dla liceum i technikum:

–  z tym zbiorem opanujesz podstawowe umiejętności matematyczne,

– zbiór przygotuje cię do zdawania matury podstawowej i rozszerzonej z matematyki,

– nacisk na zadania o zróżnicowanym poziomie trudności,

– wiele ćwiczeń opiera się na zadaniach z arkuszy maturalnych,

– celem jest oswojenie uczniów z maturalną formą,

– dodatkowe zadania dla chętnych,

– zbiór dopasowany jest do uczniów o różnym poziomie wiedzy.