Przygotowanie do matur z matematyki – jak o nie zadbać?


Matematyka z plusem 4. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony / poniedziałek, 29 sierpnia, 2022

Ostatnia klasa szkoły ponadpodstawowej to czas intensywnych przygotowań do egzaminów dojrzałości. Uczniowie zobowiązani są do zdania matury z języka polskiego, angielskiego oraz matematyki. To właśnie ten ostatni przedmiot potrafi sprawić najwięcej problemów maturzystom. Zdawalność z matematycznej matury waha się co roku w okolicach 80%, stąd co 5 uczeń statystycznie nie uzyska świadectwa dojrzałości w pierwszym terminie. Warto więc zadbać przez ten rok o odpowiednie przygotowanie do przedmiotów na poziomie podstawowym. Z matematyką może pomóc podręcznik “Matematyka z plusem 4. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony”, o którym więcej opowiemy w dalszej części tekstu.

Dwa poziomy w jednej książce

Wspomniany zbiór zadań autorstwa Małgorzaty Dobrowolskiej, Marcina Karpińskiego oraz Jacka Lech to kompleksowy podręcznik przeznaczony dla uczniów klas 4 szkół ponadpodstawowych. Znajdziemy w nim setki ćwiczeń oraz przykładowych rozwiązań, które mają na celu przygotowanie ucznia do matury z matematyki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Kupując więc jeden podręcznik, w jego cenie zyskujemy dużo szersze możliwości dydaktyczne. Warto także zaznaczyć fakt, iż za podręcznik odpowiada Gdańskie Wydawnictwo Naukowe (GWO), które na swoim koncie posiada wiele pozycji maturalnych, które spopularyzowały się wśród młodzieży.

Czy warto dziś dalej używać książek?

W dobie rozwiniętej technologii coraz więcej uczniów klas ponadpodstawowych decyduje się na korzystanie z książek w formie e-booków. Czy warto więc kupować zbiory zadań takie jak “Matematyka z plusem 4. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony (nowa podstawa programowa)“? Nauka do matury do długotrwały proces, stąd spekulować można, iż maturzysta poświęci wiele czasu na naukę. Korzystanie więc z urządzeń elektronicznych może negatywnie wpłynąć na jego wzrok. Papierowa książka za to nie wpłynie aż tak negatywnie na zdrowie ucznia. Co więcej, po zakończeniu przygody z maturą, można ją często odsprzedać za bardzo dobrą cenę.